News

BİLGE KARGA – YÜZÜMLE MUTLUYUM

Derneğimizden Furkan ve Kubilay model olarak objektif karşısına geçtiler, kendilerini tebrik ediyoruz. Bu tarz projeleri destekliyor, firmaları iş birliklerine davet ediyoruz. Ne kadar görünür olursak toplumda ‘normallik’ algısı olumlu yönde o kadar değişecek. Proje için @bilge.karga firmasına teşekkür ederiz. (https://www.bilgekarga.com.tr/)

Örnek olması dileğiyle…


・・・

Merhabalar ben Furkan, Treacher Collins Sendromuna sahibim, sizlerden biriyim. Bu sendrom yüzdeki kemik ve doku gelişimini etkileyen genetik bir durumdur. Ben de herkes gibi gündelik hayatta sıkıntılar çeken, eğlenen, hayallerimin peşinde ilerleyen kendimle barışık olan birisiyim. Hayat önüme ne kadar engel çıkarırsa çıkarsın ben o engelleri aşmaya devam ediyorum. Güzelliğin görülen yüzde değil, bakan gözde olduğunu ve her insanın farklı olduğunu, farklılıkların bizi benzersiz kıldığını düşünüyorum.


Herkese merhabalar, ben Kubilay, üç milyon doğumda bir görülen Nörofibromozis tip 1 hastası olarak dünyaya geldim. Kendimle barışığım. Benim hastalığıma sahip olan bireylerin de sesi olmak ve hayatın içinde bizlerin var olduğunu göstermek istiyorum. Hayat her zaman kolay olmasa da bizler daima güçlüyüz.

#KendinOl 🎈

Share it on